Zaproszenia na odbiory techniczne

Ważne informacje odnośnie odbiór technicznych

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez administrator » Pn mar 18, 2013 22:31

Lokator44 dzięki za zdjęcia i relację z placu boju :-)
Gdybym zobaczył taki stan prac w listopadzie, no dobrze, grudniu, bylo by ok. A jak na koniec marca....
Tak się zastanawiam i utwierdzam co tu jest gotowe do oddania ;-)
BTW - jak Ty zrobiłeś te zdjęcia? Pan R Cię oprowadzał?
administrator
 
Posty: 252
Dołączył(a): N mar 11, 2012 21:00

Postprzez » Pn mar 18, 2013 22:31

 

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Grzegorz » Wt mar 19, 2013 06:58

Tu nic nie jest gotowe na tych zdjęciach :/. Co tu odbierać to przecież wszystko w połowie roboty jest :(
Grzegorz
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 07:30

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez administrator » Wt mar 19, 2013 07:03

Jakby to był listopad to bym powiedział że idą na styk ;-)
administrator
 
Posty: 252
Dołączył(a): N mar 11, 2012 21:00

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Kwiatek » Wt mar 19, 2013 11:57

Witam!

Bardzo dziękuję za zdjęcia! Nie wygląda to tak jak powinno, ale troszkę choć się uspokoiłam, że cokolwiek od stycznia jest zrobione (bałam się, że tak zajęto się nowym budynkiem, że od stycznia nic u nas nie robią). Trzeba przyznać, że nie dość, że deweloper ma ogromne opóźnienia, to pogoda też jest przeciw nam:( Mam nadzieję, że w końcu kiedyś zaczniemy się cieszyć naszymi mieszkaniami, a nie tylko nerwy.

Pozdrawiam!
Kwiatek
 

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez administrator » Wt mar 19, 2013 13:03

Zgodziłbym się z Tobą gdybyśmy czekali tylko na zewnętrzną elewacje, małą architekturę czy ciągi komunikacyjne.
Zrobienie wykończenia wnętrz, klatek schodowych, głównego holu etc to niestety nie wina pogody, a mimo to postęp prac idzie w ślimaczym tempie...
Do tego te śmieszne zaproszenia na odbiory które wobec powyższych zdjęć wyglądają co najmniej kompromitująco dla developera....
administrator
 
Posty: 252
Dołączył(a): N mar 11, 2012 21:00

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Lokator44 » Wt mar 19, 2013 13:04

A propos pogody :wink:
482882_485843381462698_182767234_n.jpg


Natomiast jeśli chodzi o odwiedziny na budowie - nie wiem, jakie kto ma możliwości ale ja bym nie wytrzymał dwóch miesięcy bez wizytacji 8-) Dojazd na Nasielską jest naprawdę dobry więc zaglądam tam mniej lub bardziej incognito... co i Wam polecam.

Pozdrawiam,
Lokator 44
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Lokator44
 
Posty: 44
Dołączył(a): N sty 27, 2013 01:26

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez administrator » Wt mar 19, 2013 14:37

ja również bardzo często odwiedzam budowę (mieszkam tylko 2km dalej :-) natomiast z zewnątrz od dawna nie zmienia się za dużo, więc i odwiedziny już tak nie cieszą jak kiedyś gdzie za każdym razem można było podziwiać jakieś postępy....
administrator
 
Posty: 252
Dołączył(a): N mar 11, 2012 21:00

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez lokatorka » Wt mar 19, 2013 16:22

Mam pytanie czy ktoś był już na odbiorze technicznym...bo jestem bardzo ciekawa jak zostanie sporządzony przez nich protokół odbioru...skoro mieszkanie jest przynajmniej w moim przypadku niedokończone (np. balkon)....zastanawiam się też czy można nie podpisywać protokołu...?
lokatorka
 

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez administrator » Wt mar 19, 2013 16:52

Teoretycznie w umowie masz zapis że nie możesz odmówić odbioru w przypadku wykrycia usterek które mogą zostać usunięte do 30 dni...
w praktyce jak można wykryć usterki czegoś czego nie ma? nie bardzo wiem jak miałby wyglądać odbiór techniczny - nie ma ogrzewania co, nie ma wody, nie ma wykończeń na balkonach, części wspólne są w rozsypce (odbiera się również części wspólne!) nie ma windy, nie ma klamek w okna (nie można sprawdzić ich obsadzenia) na oknach są folie więc nie widać czy nie ma zarysować, wyszczerbień, etc etc...
Więc moim zdaniem można iść z ciekawości ale zaznaczając przed pójściem że nie odbierze się mieszkania w którym nie można sprawdzić poprawności wykonania podstawowych rzeczy.

Przy okazji tak sobie pomyślałem - odebrać mieszkanie każdy z nas chciałby po to aby zacząć je wykańczać. W jaki sposób dostarczać materiały na budowę w momencie kiedy nie ma dostępu ani do garażu ani do głównego wejścia a jedynie wchodzi się przez wąski przesmyk jak złodziej :-) To się wszystko nie trzyma kupy :-/
administrator
 
Posty: 252
Dołączył(a): N mar 11, 2012 21:00

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Grzegorz » Wt mar 19, 2013 17:01

Zgadzam sie absolutnie z administratorem tej strony, nie musimy nic podpisywac bo nie wywiazali sie z tego co w aktach. Ale do rzeczy w tym tygodniu ide na budowe wiec dam wam znac co i jak jak wyglada odbior techniczny. Jestem jednak prawie przekonany ze go nie podpisze. Pozdrawiam
Grzegorz
 
Posty: 39
Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 07:30

Postprzez » Wt mar 19, 2013 17:01

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odbiory techniczne!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron