Zaproszenia na odbiory techniczne

Ważne informacje odnośnie odbiór technicznych

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Niecierpliwi » Śr kwi 03, 2013 08:16

Witam serdecznie. My jak na razie nie dostaliśmy zaproszenia na odbiór (i całe szczęście), ale już w trakcie podpisywania umowy nie podobał nam się fakt, że podpisanie protokołu z odbioru, nawet w przypadku poważnych usterek jest równoznaczne z odbiorem lokalu. Z tego co pamiętam, to w umowie deweloper zastrzegał możliwość odbiorów mieszkań przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, nie wiem jak ma się to do ustawy deweloperskiej, bo część art. odnosi się jakby do domu jednorodzinnego. Zastanawiam się też jak jest z tą całą częścią wspólną - klatki, wejścia, zieleń, ogrodzenie, nie mówiąc już o ulicy Nasielskiej na odcinku naszego bloku - teoretycznie odbiór dotyczy lokalu, ale jakoś trzeba egzekwować to co w informatorze było określone. Pozdrawiamy
Niecierpliwi

Postprzez » Śr kwi 03, 2013 08:16

Postprzez administrator » Śr kwi 03, 2013 10:39

W umowie o której piszesz jest zapis odnośnie nie możności nie podpisania odbioru technicznego w przypadku wystąpienia usterek które nie mogą zostać usunięte do 30 dni.
Natomiast aby móc przeprowadzić odbiór techniczny musisz mieć wszystko gotowe tzn. musisz móc sprawdzić wszystko czy jest zgodne z umową. Nie wiem w takim razie jak np. na tą chwilę sprawdzić balkon, szyby (zaklejone) osadzenie okien, ogrzewanie, wode itp. Dopóki blok nie zostanie ukończony to kpina nie odbiory techniczne, nie ma to z nimi nic wspólnego i nawet jeżeli pójdziesz na "odbiór" i nie będziesz chciał go podpisać a developer wyjedzie Ci z tym zapisem to spokojnie możesz wypisać wszystko co nie zostało sprawdzone i z jakiego powodu w ich śmiesznym protokole :-)
Jak mogę odebrać coś czego nie ma? ;-)
administrator

Postprzez mieszkaniec » Pt kwi 05, 2013 06:38

Za przekroczenie terminu uzyskania pozwolenia/odbioru należą się Państwu odsetki!!!
W umowie przedwstępnej jest data uzyskania pozwolenia, za każdy dzień zwłoki należą się odsetki.
Znajomi z innych pseudo inwestycji takie pieniądze otrzymywali.

Płacimy wyższe oprocentowanie do czasu podpisania aktu notarialnego, a za przedłużenie tego czasu ponosi odpowiedzialność Developer.

On nie wywiązał się w terminie, proszę nie podpisywać odbiorów do czasu pełnego usunięcia usterek, zapis że "drobne wady" nie mogą być przyczyną odmowy podpisania protokołu odbioru jest bardzo "miękki".

Kto ma określić czy wada jest drobna czy nie? Podejrzewam że ten zapis jest niezgodny z prawem i nieobowiązujący. Naciągacze z attis dobrze wiedzą jak sprzedać niepełnowartościowy towar na budowie którego zarobili krocie (oszczędność na wszystkim, ludzie pracujący z łapanki za połowę stawki rynkowej).

Ja będe egzekwował każdy grosz.

BTW,
Szkoda że nie posłuchaliśmy wcześniejszych przestróg :twisted:
mieszkaniec

Postprzez AsAs » Pn kwi 08, 2013 17:40

Witam Państwa
Ja powiem Państwu szczerze przstałem się już wkurwiać na nich bo szkoda mojego zdrowa Państwu też to radzę
Zgodnie z zapisamy umowy możemy dochodzić jekich kolwiek rozczeń dopiero po 90 dni od wstępnęj daty oddania nasszego budynku czyli jest to 31/06/2013
Do tego czasu nie ma się denerwować ,ja ma nadzieje że teraz razem z wiosną troche pracę nabiorą tępa i pójdzie wszystko szybko
Dziwi mnie tylko jedna rzecz jak budynek nie został "podpięty " do ogrzewania miejskiego, to jak będzie można to sprawdzić w czerwcu? przecież wtedy już sezon grzewczy się skończy! Ma ktoś wiedze co w takim przypadku?
Pozdrawiam wszystklich przepraszam że wulgaryzm ale wkurwienie sięga zenitu :)
Ja musze się umówić na ogledziny klatki A-ale coś mnie trafia jak widzę jak idzie budowa tego nowego budynku a z naszym tak pod górkę :(
AsAs

Postprzez lokator_nasielska » Pn kwi 08, 2013 18:20

Czytam te wpisy już od początku 2012 roku i szczerze powiedziawszy nie wiem czy się śmiać, płakać, bać się czy mieć wszystko w d...e. Zakupiłem mieszkanie marzec/kwiecień 2012. Rozmowy prowadziłem z dwoma sprzedawcami w Noblinie i z kilkonastoma u innych developerów. Byłem na targach mieszkaniowych. W ostateczności zdecydowałem się na Nasielską 44. Dobra lokalizacja, skm, komunikacja. Tory i pociągi w niczym kompletnie nie przeszkadzają. Jedynie co wkurza to stare garaże przed blokiem, warsztat lakierniczy i stara elita pobliskich domowników. Z dyrektorem Radosławem rozmawiałem podczas podpisania umowy i mailowo oraz podczas podpisywania protokołów zdawczo-odbiorczych. Już na samym początku wiedziałem, że będzie opóźnienie bo mnie poinformowano podczas oglądania mieszkania, tak samo jak poinformowano mnie, że przed blokiem stanie drugi blok kilkupiętrowy etc dlatego też doradzono mi zakup powyżej parteru. Więc zdziwiony jestem, że niektórzy są niedoinformowani. Z ogrzewaniem był problem ponieważ developer czekał na przyłącz do ogrzewania miejskiego, ale sorrry to nie wina developera. W końcu jesteśmy w Polsce i biurokracja zawsze występowała. Na pewno nie jest to kwestia związana z oszczędzaniem. Dodatkowo były nagrzewnice uruchomione. Kolejna ważna kwestia, okablowaniem rtv/internet zajmuje się dostawca a nie inwestor czy developer. Ja już jestem po odbiorze technicznym mieszkania. Rozumiem, że jest brak gresu na balkonach i niedokończona elewacja oraz inne rzeczy w częściach wspólnych, ale wszystko jest do dogadania, wszelkie uchybienia były spisane i w przeciągu 2 tygodni zostały one poprawione oprócz części wspólnych. Mamy jeszcze cały kwiecień oraz maj więc developer spokojnie skończy remont, a przynajmniej moja firma remontowa mogła wejść i rozpocząć pracę wykończeniowe, które minimum potrwają dwa miesiące. Do tego czasu budynek zostanie oddany i można się będzie wprowadzić. Ogólnie mieszkanie oceniam jako stan dobry. Ściany proste, pomalowane i tyle. Nie ma żadnych filozofii. Mieszkanie było odbierane z fachowcem z firmy remontowej, która wykonuje mi remont mieszkania. Fachowiec nie miał żadnych zastrzeżeń do wykonanej pracy. Chciałbym zaznaczyć, że stawiając opór w podpisaniu protokołu zdawczego jest tylko na Waszą niekorzyść, ponieważ developer musi otrzymać od Was transze, żeby Inwestor mógł wykonywać pracę budowlane. Dodatkowo prace są zależne od Inwestora. Niestety pogoda dała się również we znaki. Po prostu trzeba czekać. Nie ma co walczyć prawnikami ponieważ i tak się nic nie wskóra. Są to tylko niepotrzebne nerwy i stracone pieniądze na prawników. Wiem to z autopsji;]
lokator_nasielska

Postprzez administrator » Pn kwi 08, 2013 19:19

lokator_nasielska Ty widzę mocno beztroski jesteś :-) jak rozumiem kilkaset tysięcy wyjąłeś ot tak z kieszeni i nie będzie kosztowało Cię to kilkudziesięciu lat spłacania?
Sorry za ironie ale albo jesteś delikatnie mówiąc beztroski jak już wyżej pisałem albo masz jakiś związek z developerem bo inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.
Kilka faktów:
1. "...Już na samym początku wiedziałem, że będzie opóźnienie bo mnie poinformowano podczas oglądania mieszkania"
A widzisz, a ja i wiele osób nie byliśmy poinformowani :-) Ja rozumiem że developer może mieć opóźnienie, chodzi o fakt że każdy dostaje sprzeczne infomację a teksty które sam słyszałem od wspomnianego Pana Radosława na początku grudnia że nie ma opóźnień zostawię bez komentarza
2. ".... Dodatkowo były nagrzewnice uruchomione..."
Nagrzewnice były oczywiście uruchomione... na klatkach schodowych. Jak rozumiem u Ciebie tak nagrzały nagrzewnice że nie masz grzyba na ścianach? ja niestety miałem mniej szczęścia i na dwóch ścianach (z czego jednej wewnętrznej) mam zagrzybione tynki
3. "...Kolejna ważna kwestia, okablowaniem rtv/internet zajmuje się dostawca a nie inwestor czy developer...."
To też jest piękne :-) a umowę czytał? a umowę podpisał? :-) http://img21.imageshack.us/img21/9273/umowav.jpg
Jeśli mnie moje piękne oczy nie mylą, to pkt. 9 mówi co innego....
4. "...Rozumiem, że jest brak gresu na balkonach i niedokończona elewacja oraz inne rzeczy w częściach wspólnych, ale wszystko jest do dogadania..."
A ja tego nie rozumiem niestety... Co to znaczy do dogadania? To nie jest umawianie się na piwo z kumplem, tylko zakup mieszkania i nie ma być do dogadania tylko ma być zrobione na czas kiedy ma być odebrane. Jeżeli nie jest zrobione to nie moge tego odebrać i nie ma tu nic do dogadania a jest do zrobienia.
5. "... . Mamy jeszcze cały kwiecień oraz maj więc developer spokojnie skończy remont, a przynajmniej moja firma remontowa mogła wejść i rozpocząć pracę wykończeniowe, które minimum potrwają dwa miesiące. Do tego czasu budynek zostanie oddany i można się będzie wprowadzić..."
Gratuluje bystrej firmy remontowej :-) a tak przy okazji... mam pytanko... w jaki sposób twoja "firma remontowa" dostarcza materiały na budowę skoro nie może wjechać do garażu oraz wejść przez wejście do budynku z wiadomych powodów? jak rozumiem tą wydeptaną ścieżką między garażami? ;-)
6. "...Ogólnie mieszkanie oceniam jako stan dobry. Ściany proste, pomalowane i tyle. Nie ma żadnych filozofii..."
Dla mnie moje mieszkanie to trochę więcej niż ściany, a filozofia (przynajmniej do tej pory dla developera) to np: ogrzewanie CO, woda, prąd i takie tam mało istotne rzeczy, ale wiesz ściany masz postawione więc to naprawdę żadna filozofia ;-)
7. "....Chciałbym zaznaczyć, że stawiając opór w podpisaniu protokołu zdawczego jest tylko na Waszą niekorzyść, ponieważ developer musi otrzymać od Was transze, żeby Inwestor mógł wykonywać pracę budowlane. Dodatkowo prace są zależne od Inwestora. Niestety pogoda dała się również we znaki. Po prostu trzeba czekać..."
Szczęśliwa siódemka i wisienka na torcie na koniec :-) Jak rozumiem z tego co napisałeś powyżej, jeżeli nie odbierzemy mieszkań developer nie będzie miał pieniędzy na skończenie bloku? To ciekawe ponieważ wg. harmonogramów płatności i zdrowego rozsądku odbiera się mieszkanie w bloku w którym można mieszkać lub przeprowadzać prace wykończeniowe. Oczywiście często stosowaną praktyką jest odbiór mieszkania przed oddaniem inwestycji (zezwoleniem na użytkowanie) ale na pewno nie przed ukończeniem PODSTAWOWYCH rzeczy takich jak klatki schodowe, ciągi komunikacyjne czy balkony... Jak wyobrażasz sobie np. to że odbierasz klucze, robisz wykończenie a po miesiącu przychodzi "Pan Janek" bo przecież balkon nie wykończony jeszcze ;-)
Wracając do meritum - skoro zgodnie z harmonogramem mieszkanie miałem odebrać w ukończonej budowie i wtedy zapłacić ostatnią transze, to uzależnienie ukończenia czy szybkości ukończenia inwestycji od wpłat jest co najmniej nie na miejscu.
Przepraszam jeżeli Cię czymś uraziłem osobiście, nie miałem tego na celu. Jeżeli rzeczywiście masz takie podejście, masz do tego prawo. Ja (oraz wiele osób które poznałem dzięki temu forum i mam częsty kontakt) uważamy inaczej. Niestety na odległość troszkę leci mi to wpisem Noblinu..
administrator

Postprzez Budowlaniec » Pn kwi 08, 2013 19:37

Kurde Lokator_Nasielska 2 miechy Ci ekipa bedzie wykonczenie robila ?? to jakis dom jednorodzinny ? U mnie robia podwieszane sufity i konkretna robota 3 tygodnie wyniesie ;)
Budowlaniec

Postprzez oczekujacy » Pn kwi 08, 2013 19:47

komentarz administratora bardzo rzeczowy, w pełni oddaje również naszą opinię w tym temacie.

Ps. szkoda, że nie ma opcji "Lubię to", chętnie kliknęlibyśmy pod powyższym wpisem :D
oczekujacy

Postprzez marga » Pn kwi 08, 2013 20:25

Witam szanownych Forumowiczów
jestem szczęśliwą (????....to się okaże, czy szczęśliwą ) przyszłą lokatorką budynku C. Prześledziłam Państwa dyskusję na forum i chcę dorzucić swoje pięć groszy.
Ponad dwa tygodnie temu dostaliśmy z mężem zaproszenie na odbiór techniczny lokalu - stawiliśmy się przygotowani i ciekawi rozwoju sytuacji. No i cóż.... co tu odbierać, co tu podpisywać? Brak możliwości sprawdzenia szczelności okien (nie ma klamek, nie można otworzyć); nie sprawdzę, czy elektryka w porządku - bo nie ma prądu w budynku; w tamtym momencie brak podłączenia do sieci ciepłowniczej - zatem nie wiem, czy kaloryfery są w porządku; nie sprawdzę jakości szyb w oknach i na balkonach - bo są częściowo zasłonięte i oczywiście brudne (rozumiem - to jest budowa, więc mają prawo być brudne)......itp, itd. Na nasze wątpliwości Szanowny pan dyrektor odpowiedział, że to jest odbiór częściowy, że okna, drzwi, balkon itp - nie podlegają w tym momencie odbiorowi :roll:
Suma sumarum: kiedy powiedzieliśmy, że absolutnie nie podpisujemy żadnych protokołów częściowych, że nie ma takiej możliwości - zwyczajnie się na nas obrażono, strzelono focha z przytupem (tak! dokładnie tak to wyglądało).
Czekamy teraz na jakiś znak-sygnał od dyrekcji, szefa sprzedaży, kogokolwiek - kiedy będą gotowi do odbioru technicznego naszego lokalu. Na razie cisza.....
marga

Postprzez lokator_nasielska » Pn kwi 08, 2013 21:13

Nie beztroski tylko walkę którą niektórzy chcą prowadzić to tylko walka z wiatrakami i tyle. Niczym nikt tutaj nie wskóra i naprawdę nie wywalczy. Naprawdę wiem to z doświadczenia. Każdy kto się decyduje i chce zakupić mieszkanie od developera które jest w trakcie budowy musi wiedzieć, że mogą wystąpić tego typu trudności i opóźnienia. Zawsze można kupić mieszkanie z rynku wtórnego albo z rynku pierwotnego(mieszkanie gotowe). Nie mam żadnego związku z developerem, po prostu jak napisałem nie mam żadnych zastrzeżeń do wykonanej pracy podkreślam mojego mieszkania. Również specjalista który był ze mną też nie miał zastrzeżenia. Nie było żadnego grzybu czy jakichkolwiek wad ukrytych. Tak zgadza się nagrzewnicy były na klatkach schodowych. Podkreślam u mnie grzyb nie występuje. Jeśli jest taki zapis związany z okablowaniem rtv to tak pewnie będzie, przecież klatki schodowe nie są zakończone, podobnie jak kwestia związana z licznikami prądu. W protokole można było spisać swoje uwagi i poprawki jakie są do usunięcia jak gres na balkonach czy brakujące szyby w balustradach. Już mnie to nie interesuje jak firma dostarcza materiały, nie interesuje mnie to, interesuje mnie efekt końcowy. Średni czas realizacji 2 miesiące ale to tylko i wyłącznie dlatego, że większość rzeczy jest na zamówienie nie zależne od mojej ekipy remontowej. Powtarzam po raz kolejny obecnie w moim mieszkaniu jest ogrzewanie taką informację dostałem dzisiaj od mojej ekipy remontowej. Wracając do umowy z tego co pamiętam jest też taki zapis w umowie przedwstępnej, że termin zawarcia umowy przeniesienia własności powinien nastąpić do dnia 30 kwietnia, jednakże developer ma prawo do przesunięcia tego terminu o okres 90 dni czyli do 30 lipca. Chciałbym zaznaczyć, że każda osoba która podpisywała umowę mogła negocjować ten zapis. Wiec nie ma co narzekać tylko trzeba czekać i liczyć na zajebistą pogodę.

Do marga:
Okna i drzwi są i tak do regulacji to są akurat sprawy błache. W późniejszym terminie i tak będzie konieczność kontaktu z firmą która będzie wymieniała zamek w drzwiach i regulowała osprzęt. Akurat jest prąd, woda, ogrzewanie w budynku. Zapewniam cie ze kalorefery są ok, choć i tak pewnie będziesz wymieniała kaloryfery bo kto by chciał kaloryfery na pół ściany?! Myśle, że ty nie będziesz sama robiła remont więc co się martwisz o prąd??? Jak się sprawdza jakość szyb jest na to jakaś technika? :shock: Widocznie Pan Dyrektor miał zły humor. Proponuje także przeczytać par 5 ust. 3 oraz ust. 10.
lokator_nasielska

Postprzez » Pn kwi 08, 2013 21:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odbiory techniczne!