Zaproszenia na odbiory techniczne

Ważne informacje odnośnie odbiór technicznych

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Budowlaniec » Pt mar 22, 2013 13:58

Trzynasta sprawa z tym okablowaniem. Podobno ma się tym zająć dostawca tv i internetu po podpisaniu umowy przez dwelopera a nastepnie mieszkancow. Co prawda nie rozumiem o co chodzi ale prowadzenie kabli przez peszle w gotowych otworach na zewnatrz do skrzynki nie jest zadnym problemem zapewnial mnie kolego ktory takimi sprawami sie zajmuje. Pozdrawiam
Budowlaniec
 

Postprzez » Pt mar 22, 2013 13:58

 

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Przem » N mar 24, 2013 23:36

Kibicuję trochę Waszej budowie, bo też się zastanawiałem nad kupnem mieszkania u Was, ale w końcu nabyłem przy Nasielskiej 32. U nas odbiory techniczne mieszkań były możliwie dopiero wtedy, kiedy developer zgłosił do odpowiednich urzędów zakończenie prac. Jak odbierałem mieszkanie to już wszystko w całym budynku było wykończone oraz także zagospodarowane na zewnątrz. Co do instalacji kablowej to u nas jest standardowo położona w mieszkaniach i jest zbiorcza antena satelitarna. Jeśli ktoś chce sobie wykupić telewizję płatną N, C+, Polsat Cyfrowy, to wystarczy że zakupi sam dekoder bez talerza.

pozdrawiam

Przemek
Przem
 

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez McQueen » Pn mar 25, 2013 11:35

Nic nie rozumiem.... jak mógł się odbyć odbiór techniczny BUDYNKU? Taki odbiór polega na zrealizowaniu przez dewelopera wszystkiego (czyli wybudowania i wykończenia CAŁKOWICIE budynku mieszkalnego). Jeżeli tego nie zrobią, to nie dostana pozwolenia na oddawanie lokali mieszkańcom.
Rozmawiałam z deweloperem w zeszłym tygodniu i odbioru technicznego jeszcze nie było, a Państwo piszą, że już mieli możliwość odbioru swojego mieszkania??...

Mam mieszkanie w klatce A (od północnej strony, od torów) i tam praca idzie wolniej - chodzi o pierwszy rzut oka: jak potencjalny zainteresowany zobaczy budynek, to od strony Boremlowskiej lub Nasielskiej, więc bardziej opłaca się wykańczać blok najpierw od przodu.

W każdym razie ja się nie martwię - najważniejsze, żeby skończyli w ogóle.
W zeszłym roku odbierałam mieszkanie na Włochach, gdzie odbiór mieszkań nastąpił po 14 miesiącach od wstępnej daty, ale wszystko dobrze się skończyło.
Lepiej, żeby odbiór był później, to budynek trochę osiądzie - co prawda popękany ściany będą się pojawiać po kilku latach, ale... oj tam, oj tam :wink:
McQueen
 
Posty: 62
Dołączył(a): N mar 24, 2013 12:53

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez McQueen » Pn mar 25, 2013 11:41

Wiele osób pisze, że liczyło na odbiór mieszkania pod koniec 2012 r. To kiedy Państwo kupowali to mieszkanie? Bo ja w październiku 2011 r. i już byłam poinformowana, że odbiór nastąpi nie wcześniej niż 31 marca 2013 r. Ile osób, tyle terminów ;) ;)
McQueen
 
Posty: 62
Dołączył(a): N mar 24, 2013 12:53

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez administrator » Pn mar 25, 2013 11:58

McQueen odnośnie terminów, my również kupowaliśmy dosyć wcześnie i nikt o opóźnieniach nam nie mówił, ale akurat o to nie mam pretensji bo jaka inwestycja opóźnienia nie ma. Bardziej chodzi o niedowiedzenia, niedoinformowywanie raz mówiąc wprost kłamstwa. Podobnie sprawa miała się z drugim blokiem. Dużo osób zostało oszukanych ponieważ moim zdaniem skoro już jest budowane to wszystkie pozwolenia i plany były dostepne na etapie sprzedaży mieszkań w pierwszej inwestycji. Takie rzeczy powinny być w konspekcie reklamowym a nie dość że ich nie było, to developer na pytania odpowiadał "jeszcze nic nie wiadomo, nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jaki etc)
administrator
 
Posty: 252
Dołączył(a): N mar 11, 2012 21:00

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez lokatorka » Cz mar 28, 2013 09:19

Cześć...jestem już po..."odbiorze technicznym"....którego nie odebrałam oraz żadnego protokołu nie podisałam!!!! jedyne co moge zasugerowac ...bądźcie czujni i ostrożni...tak jak juz sotało powiedziane wczesniej developer kłamie patrząc prosto w oczy...także dobrze jest rozmawiając z nimi mieć w ręku akt notarialny i bazować na tym co jest w nim zawarte!!! może warto wziąć ze sobą osobę, która posiada doświadczenie przy odbiorach tech....

Pozdrawiam:)
lokatorka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 16:26

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez administrator » Cz mar 28, 2013 09:56

Lokatorka, opisz proszę jak możesz co i jak było na odbiorze oraz swoje uwagi. Pewne rzeczy jak chociażby okablowanie już wyszło, ale warto wiedzieć co jeszcze się powtarza żeby być czujnym. A na odbiór techniczny do noblina nie wyobrażam sobie iść inaczej niż bez specjalisty ;-)
administrator
 
Posty: 252
Dołączył(a): N mar 11, 2012 21:00

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Lokator44 » Cz mar 28, 2013 10:19

Ja też poproszę koleżankę lokatorkę o szczegóły:)

Co do obecności specjalisty - ja również sobie nie wyobrażam nieobecności speca przy odbiorze każdego mieszkania, nie tylko u Noblina. Nie chcę powielać błędów moich znajomych, którzy odebrali fuszerki, bo "nie wiedzieli", na co zwrócić uwagę, np. porysowane okna, etc...

Wiele firm od wykańczania wnętrz oferuje pomoc przy odbiorach technicznych mieszkań, bardzo często "w pakiecie" - wystarczy tylko poprosić. Zastanawiam się nad taką alternatywą.
Lokator44
 
Posty: 44
Dołączył(a): N sty 27, 2013 01:26

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez lokatorka » Cz mar 28, 2013 11:52

....w zasadzie pierwsze pyt. jakie powinno pasc w ich kierunku to zapyt.czy uzyskali pozwolenie na użytkowanie budynku (ale nie uzyskali więc już na tej podstawie zgodnie z Ustawą developerską mozna zakończyć rozmowę!, ale to zapewne wiecie)...moje mieszkanie jest niedokończone więc trudno mówić o jakimkolwiek odbiorze tech....dlatego mogę powiedzieć, że ja odbierałam tynki i posadzki ;(, które jak sie okazało pozostawiają wiele do życzenia...miarka, kątownik i poziomica oraz fachowe oko specjalisty okażą sie niezawodne!;) szczerze mówiąc dyskusja była baaardzo interesująca oraz momentami żarliwa...developer próbował mnie przekonać, że to jest pierwsza część odbioru tech!...ale takiego zapisu w akcie nie ma...podsumowując nie podpisałam protokołu, gdyż ani np okna, drzwi wejściowe, elektryka oraz balkon nie były przygotowane na odbiór( zwróćcie uwagę na balkony!!!) aha developer nie chciał zamieścić zapisu, że nie nastąpił odbiór tech lokalu...więc na tym rozmowa się zakończyła!

Powodzenia!
lokatorka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 16:26

Re: Zaproszenia na odbiory techniczne

Postprzez Budowlaniec » Pt mar 29, 2013 08:40

Witam wszystkich ponownie. Czyli co do twojego odbioru Lokatorka to zupełnie tak samo jak u mnie. Ciesze się, że podchodzicie do tej sprawy na poważnie szkoda tylko ,że my nie jesteśmy poważnie trakotwani przez dewelopera ;)
Budowlaniec
 

Postprzez » Pt mar 29, 2013 08:40

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odbiory techniczne!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron